/سه خبر از مصر/
بازپرسی شدن عمر سلیمان توسط دادستان

خبرگزاری فارس: دادستانی مصر اعلام کرد که از عمر سلیمان،‌ معاون حسنی مبارک و رئیس دستگاه اطلاع او درباره از بین بردن اسناد مربوط به اقدامات حسنی مبارک بازجویی می‌‌کند.

خبرگزاری فارس: دادستانی مصر از عمر سلیمان بازجویی می‌کند

به گزارش فارس، منابع خبری مصری اعلام کردند که دادستانی مصر قصد دارد، از عمر سلیمان،‌ معاون حسنی مبارک و رئیس دستگاه اطلاع او درباره از بین بردن اسناد مربوط به اقدامات حسنی مبارک بازجویی کند.

عمر سلیمان که در مصر به دلیل سنگدلی و قساوت قلبش به "مرد آهنین" معروف است، در زمان تصدی پست ریاست دستگاه اطلاعات مصر اسناد و مدارک مربوط به اقدامات حسنی مبارک علیه انقلابیون این کشور را از بین برد تا مبادا منجر به محکومیت وی در دادگاه شود.

کمیته عالی قانون اساسی مصر نیز در خبری امروز اعلام کرد که از "محمد البرادعی"، رئیس شورای موسسان حزب "الدستور" مصر و دبیرکل سابق سازمان انرژی اتمی و "عبدالجلیل مصطفی"، حقوقدان این کشور درخواست کرده است تا پیشنهادات خود برای چگونگی تدوین قانون اساسی جدید را ارائه دهند.

از سوی دیگر "محمد جاد الله"، مشاور محمد مرسی، رئیس‌جمهوری منتخب مصر نیز اعلام کرد که قرار است، طی دو هفته آینده حکم عفو تمامی زندانیان سیاسی این کشور صادر شود.