امام جمعه سمیرم:
برخورد کوبنده مسئولین با کشف حجاب

خبرگزاری فارس: امام جمعه سمیرم با بیان اینکه بدحجابی در جامعه به یک معضل تبدیل شده است، خطاب به مسئولان گفت:با وضع قانون جدید، با بدحجابی در جامعه قاطعانه برخورد کنید.

خبرگزاری فارس: مسئولان با بدحجابی در جامعه قاطعانه برخورد کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سمیرم حجت الاسلام سید حبیب الله موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به آیه 131 سوره نساء و دعوت نمازگزاران به تقوا اظهار کرد: پایه و اساس دین اسلام و مبنای سرباز امام زمان(عج) بودن تقوا و پرهیزگاری است.

وی افزود: دین مقدس اسلام با ولایت و امامت ائمه اطهار(ع) کامل‌ترین ادیان الهی است و در سوره‌های توبه، صف و فتح بر غلبه یافتن این دین بر سایر ادیان اشاره شده است.

امام جمعه سمیرم از مهدویت با عنوان یک مسئله بزرگ جهانی یاد کرد و اظهار کرد: مسئله مهدویت نه‌تنها اسلامی بلکه آسمانی است و تمامی شرایع را در بر می‌گیرد.

وی به اهمیت پرداخت زکات از دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت: زکات به عنوان فریضه الهی در قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است و توجه به این فریضه الهی موجب خیر و افزایش برکت در مال می‌شود.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به جمع‌آوری 600 میلیارد تومان زکات در استان گفت: دولت به مقدار و معادل زکات پرداخت شده در روستاها به عنوان کمک تشویقی برای انجام کارهای عمرانی اعتبار اختصاص می‌دهد.

وی در ادامه به مناسبت 16 تیرماه روز مالیات اشاره و تاکید کرد: جامعه اسلامی باید نسبت به پرداخت مالیات احساس مسوولیت کند و مالیات را به عنوان یک وظیفه دینی و مسئولیتی اجتماعی بداند.

امام جمعه سمیرم تصریح کرد: به منظور ساماندهی وضعیت عمرانی شهر مردم باید نسبت به پرداخت آن اقدام کند.

وی به دهه آخر شعبان به عنوان دهه بهداشت و نکوداشت مساجد اشاره کرد و گفت:‌ مسجد مرکز عبادت، هدایت و وحدت، خدمت و تصمیم گیری امت اسلام است و باید به جنبه هدایت بخشی و بیداری آفرینی آن توجه داشت.

موسوی به 21 تیر روز عفاف و حجاب اشاره کرد و ادامه داد:‌ یکی از آرزوهای دیرینه دشمنان اسلام کشف حجاب و بی هویت کردن زنان است که باید زنان جامعه با درک این مطلب در حفظ حجاب خود بکوشند.

وی با اشاره به پوشش نامناسب برخی بانوان در جامعه خطاب به نمایندگان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مقابله با بدحجابی قانونی وضع کنید تا با این معضل با قاطعیت در جامعه برخورد شود.

امام جمعه سمیرم همچنین کوتاهی در انجام وظیفه را گناه دانست و افزود: اگر در سطح کشور قانون برای برخورد با بدحجابی وضع شود فساد و گناه در جامعه کم می‌شود.